SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Sockerskål med lock 16123454
nr 1612 3454
Sockerskål med lock
silver, rokokostil, importstämplar. Invändigt förgylld, Längd: 13 cm. Höjd: 7 cm, vikt: 280g ca
Utrop:
1.200 kr
Såld:
1.900 kr
måndag 15 april 2024
kl 20:01:28
14/4 08:40:45
1.800 kr
14/4 08:52:56
- Vad kostar transporten
Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål
HÄMTA SJÄLV
Stockholm 0 kr
Malmö 800 kr
Göteborg 800 kr
Helsingfors 800 kr
Logga in för att se fler leveransalternativ
Alla priser är preliminära. Alla frakttyper är inte möjliga för alla föremål
Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver